Вимоги до оформлення та подання статей
Для опублікування статті у науковому журналі «Львівський філологічний часопис» № 16/2024 необхідно надіслати не пізніше 28 жовтня 2024 року на електронну пошту Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. такі матеріали:
1. Статтю, оформлену згідно вказаних вимог.
2. Заповнити довідку про автора.
Редакція журналу здійснює внутрішнє рецензування статті, після проходження якого автори отримують підтвердження на електронну пошту про прийняття статті до публікації.
Академічна доброчесність
Редакція видання здійснює внутрішнє анонімне рецензування статей та перевірку на наявність плагіату. Статті у виданні перевіряються на наявність плагіату за допомогою програмного забезпечення StrikePlagiarism.com від польської компанії Plagiat.pl.
Редакція здійснює отримання та реєстрацію DOI для статей.
Вимоги до оформлення публікацій
Рукопис подавати у форматі *.doc (MSWord): гарнітура Times New Roman, кегль 14, міжрядковий інтервал 1,5, береги ліворуч, зверху, внизу – 2,5 см, праворуч – 1 см. Відступ абзацу – 1,25 см.
Структура статті:
1. Ліворуч вказується УДК.
2. Ім’я, прізвище, по батькові, інформація про автора(ів) (науковий ступінь, вчене звання, посада, назва та адреса організації, в якій працює(ють) автор(и)) мовою статті. Максимальна кількість авторів у статті – три особи.
3. Назва статті. Має містити не більше 10 слів та розкривати сутність проблеми.
4. Резюме (від 250 до 300 слів) та ключові слова мовою статті (5-10 слів).
5. Статті повинні мати такі необхідні елементи (виділені напівжирним у тексті статті):
1) постановка проблеми в загальному вигляді та обґрунтування її актуальності;
2) аналіз останніх досліджень і публікацій;
3) формулювання мети і завдань статті;
4) виклад основного матеріалу дослідження;
5) висновки та перспективи подальших досліджень.
6. Список літератури, оформлений з урахуванням розробленого в 2015 році Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання». Завантажити приклад оформлення літератури. Наводиться в алфавітному порядку. У статті мають бути посилання на іншомовні джерела (не менше 25% від загальної кількості посилань). Джерела ілюстративного матеріалу нумерувати окремо.
7. References. Оформлюється відповідно до стандарту АРА (APA Style Reference Citations). Автор (трансліт), назва статті (трансліт), назва статті (в квадратних дужках переклад на англійську мову), назва джерела (трансліт), вихідні дані з позначеннями на англійській мові. Наприклад:
Busel, V.T. (2005). Velykyi tlumachnyi slovnyk suchasnoi ukrainskoi movy [Great explanatory dictionary of modern Ukrainian language]. Kyiv, Irpin: Perun [in Ukrainian].
8. Ім’я, прізвище, по батькові, інформація про автора(ів) (науковий ступінь, вчене звання, посада, назва та адреса організації, в якій працює(ють) автор(и)) українською чи англійською мовою (відмінною від мови статті).
9. Назва статті українською чи англійською мовою (відмінною від мови статті).
10. Резюме (від 250 до 300 слів) та ключові слова українською (якщо стаття англійською) чи англійською мовою (якщо стаття іншими мовами) (5-10 слів).
Транслітерація імен та прізвищ здійснюється відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України «Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею» від 27 січня 2010 р. № 55. Переклад засобами онлайн-сервісів є неприпустимим.
Для виділення цитати в тексті слід користуватись такими лапками: «повсюдне домінування Інтернет ресурсів»… (у тексті українською мовою) і такими лапками “neologisms” (у тексті іноземною мовою). Покликання на теоретичні джерела подавати в тексті згідно з переліком літератури у круглих дужках так:
1) одне джерело (Tyle, 2002, p. 1528);
2) два і більше джерела (Cruse, 2006; Kövecses, 2015; Sharifan, 2017);
3) джерело без наведеної сторінки (Rowling, 2003).
Ілюстрації (схеми, графіки, діаграми тощо) нумерувати в межах статті і супроводжувати підписом під ними (наприклад, Рис. 1. Базові категорії наративних речень). Таблиці теж нумерувати в межах статті і супроводжувати назвою, розміщеною над таблицею по центру.
Приклади ілюстративного матеріалу виділяти лапками і курсивом. Приклади, що містять більше, ніж одне речення, розміщувати з окремого абзацу із відступом 15 мм від лівого берега.
Обсяг публікацій: 12-20 сторінок.
Публікації приймаються в електронному варіанті й перевіряються системою Антиплагіат. Редакційна колегія залишає за собою право відхиляти статті, які не відповідають зазначеним вимогам, повертати авторам для доопрацювання, а також зберігає право на редагування матеріалів, їхнє скорочення й уточнення найменування. За зміст, точність і вірогідність викладених фактів, цитат і покликань відповідає автор.
Заборона використання наукових праць країни-окупанта
Забороняється цитування в тексті та внесення до бібліографічних списків тих джерел, які опубліковані російською мовою в будь-якій країні, а також джерел іншими мовами, якщо вони опубліковані на території росії та білорусі.
Вартість публікації
Вартість публікації становить 1300 гривень за 12 сторінок. Якщо стаття перевищує зазначений обсяг, то додатково необхідно сплачувати 50 гривень за кожну сторінку. Редакційний збір покриває витрати, пов’язані з редагуванням статей, макетуванням та версткою журналу, розміщенням його електронної версії.
За бажанням автор статті може замовити собі друкований примірник журналу. Вартість друкованого примірника – 800 гривень, які необхідно сплатити додатково до публікаційного внеску.